Koupele

Popis lázeňských procedur hotelu Villa Savoy

Vyberte si z široké nabídky léčebných, relaxačních a zkrášlujících koupelí. Uvolněte svoji mysl a vychutnejte si jedinečný požitek z uvolňující koupele.

Perličková koupel

Je lehce hypertermní 36°C - 38°C. Jedná se o mikromasáž kůže a její relaxaci. Je velmi příjemná pro pacienta. Má uklidňující efekt u neuróz, nemocí pohybového aparátu, bolestech kloubů, páteře, regeneraci svalstva, poruchách spánku a zlepšuje krevní oběh. K této proceduře je možné zakoupit vždy přísadu do koupele.

Uhličitá koupel

Připravuje se sycením prosté či minerální vody oxidem uhličitým. Účinek uhličité vody záleží na teplotě vody a na množství CO2 ve vodě. Měla by být hypotermická 34°C - 28°C . Koupel je účinnější při nižších teplotách. Kde se stýká lázeň s kůží dochází k aktivní hyperemii, v periferii se kapiláry rozšiřují, efekt je jako u autotransfuze do periferie. Kůže je dostatečně prokrvená, vnímání chladu je snížené, počáteční pocit chladu je střídán pocitem tepla. Vzhledem k minimální tepelné zátěži je vhodná u celé řady onemocnění, vždy však na doporučení lékaře (choroby srdce a oběhové soustavy, cévní choroby, nervové choroby).

Suché uhličité koupele

Spočívá v uzavření těla (pod prsa) do speciálního igelitového vaku, naplněného oxidem uhličitým. Základní reakcí organismu je rozšíření periferních kapilár, snížení krevního tlaku, pozitivně ovlivňuje látkovou výměnu, má proticelulitický efekt. Potlačuje tvorbu křečových žil a zjemňuje a zvláčňuje kůži. Účinky jsou identické jako u vodní uhličité koupele, rozdíl je, že procedura se provádí v suchém prostředí.

Rašelinová koupel

Využívá se přírodní léčivý zdroj - rašelina, teplota koupele 37°C - 40°C, je silně hyperemizující. Má vynikající účinky při revmatických chorobách a artrózách, přináší úlevu při bolestech zad, kloubů i svalů, zlepšuje ekzémy, akné a kožní záněty, posiluje funkci potních žláz. Prokazatelně pozitivní vliv mají na onemocnění pohybového aparátu, při gynekologických zánětech, neurologických a civilizačních chorobách, pomáhají při léčbě lupénky, atopického ekzému, akné, upravují poruchy spánku a mají také výrazné detoxikační vlastnosti.

Podvodní masáž

Masáž se provádí ve vodním prostředí. Spojuje se v ní účinek celkové tepelné koupele a masáže. Zajišťuje svalové uvolnění, prokrvení kůže a podkoží, stimulaci lymfatického systému, zlepšení kloubní pohyblivosti a zároveň zmírnění bolesti pohybového systému.

Vířivá koupel

Teplota koupele je 36°C - 38°C, jedná se o vířivou koupel, obdobu hydroxeru, masírování není postupné, ale najednou celotělové. Dochází k zlepšení prokrvení, uvolnění, relaxaci, zlepšení funkce látkové výměny. Podporuje dobrou funkci lymfatického systému.

Čtyřkomorová lázeň Hauffe

Velmi šetrná tepelná procedura, při které ponoří pacient ruce po lokty a dolní končetiny po lýtka do vaničky s teplou vodou. Délka procedury je 15minut, během této doby se postupně stále ještě teplejší voda dopouští. Použití při kardiovaskulárním onemocnění, zejména ICH dolních končetin, vhodná též u nemocí z nachlazení.

Kneippova lázeň

Jde o aktivní pohyb ve vaničkách, jedna vanička má vodu teplou 40°C - 46°C, druhá je studená 10°C - 16°C. Výška vodního sloupce je asi 25 cm. Klient začíná šlapat ve vodě teplé, přechází do studené. Několikrát se to opakuje, vždy se končí vodou studenou, důkladně vytře nohy froté ručníkem. Indikace - nedokonalý krevní oběh, počínající varixy, posttraumatické stavy na dolních končetinách, vegetativní dystonie, migrény.

Ovesná perličková koupel

Koupel se připravuje 36°C - 38°C. Oves obsahuje řadu cenných látek, je i zdrojem beta-glukanů, látek, které velmi významně ovlivňují buněčnou imunitu a stimulují tvorbu kolagenu a elastenu, proto je vhodná i pro děti s atopickým ekzémem a dalšími dermatidami. Ovesné koupele jsou vyhledávané i pro zvláčňující, a hydratující účinky, zklidňují podrážděnou a citlivou pokožku a přispívá k obnově ochranné kožní bariéry.

Perličková koupel Kleopatra

Teplota koupele je 36°C - 38°C. Tato koupel je typická svojí smyslnou vůní jasmínu, růží a santalového dřeva, doprovázenou exotickými dřevitými tóny a orchidejemi. Blankytně modrá lázeň s decentním bílým pižmem dodá Vaší pokožce hebkost a vláčnost.

Vinná perličková koupel

Teplota koupele je 36°C - 38°C, obsahuje pravé červené víno v kombinaci s olejovou složkou - hroznovým/vinným olejem, který je zdrojem přírodních antioxidantů, které účinně odbourávají volné radikály, způsobující stárnutí pokožky a ztrátu elasticity. Koupel přitom zanechává příjemné osvěžující pocity, příjemnou vůni a jemnou, hedvábně vláčnou pokožku a účinně pomáhá v boji proti celulitidě. Červené víno dodává koupeli jemnou narůžovělou barvu.

Může vás také zajímat...
Lázeňské procedury

Náš zkušený personál doporučí to pravé ze stále se rozrůstající nabídky terapií a sestaví individuální program, včetně pitné kúry, dle…

Masáže

Nabízíme Vám širokou škálu léčebných i relaxačních masáží. Vychutnejte si například voňavou aroma masáž celého těla či uvolňující masáž lávovými…

Relax

Wellness je životní styl, který působí jako prevence proti negativním vlivům dnešní doby na lidské zdraví. Cílem tohoto oboru je…

Antiage & Beauty

Nejen pro ženy máme v nabídce několik druhů omlazovacích a zkrášlujících terapií, po kterých bude Vaše pleť jemnější a viditelně…

Ceník procedur

Zde naleznete ceník všech dostupných procedur, které je možné také doobjednávat jednotlivě.